Kategorie produktów

Licznik_energii_elektrycznej_SBC_EMD1

EMD1

Ekonomiczny, jednofazowy licznik energii elektrycznej, przeznaczony do pomiarów w układach bezpośrednich do 32 A. Jest wyposażony w wyświetlacz LCD i wyjście impulsowe, charakteryzuje go pierwsza klasa dokładności (zgodnie z normą IEC62053-21) i atrakcyjna cena. EMD1 zapewnia precyzyjny, stabilny i pewny pomiar zużycia energii elektrycznej w aplikacjach podlicznikowych we współdzielonych powierzchniach, gdzie konieczny jest indywidualny pomiar energii zużywanej przez poszczególnych najemców.

Kategorie: ,

Liczniki energii EMD1 są odporne na działanie magnesów neodymowych i zakłócenia elektromagnetyczne, można je dodatkowo plombować. Pracują w temperaturze -10 °C do + 55 °C, są przystosowane do montażu na szynie DIN i zabudowy w standardowych szafach elektrycznych.

EMD1 zapewniają stabilny pomiar zużycia energii elektrycznej w obiektach takich jak centra handlowe, kempingi, mariny, hale wystawiennicze i targowe, a także wszelkie współdzielone powierzchnie, gdzie potrzebny jest indywidualny pomiar energii zużywanej przez poszczególnych najemców. Oprócz tego liczniki EMD1 znajdują zastosowanie w pomiarach energii odnawialnej do prywatnych zastosowań, np. w instalacjach fotowoltaicznych.

Portfolio liczników energii elektrycznej Saia PCD firmy Saia Burgess Controls tworzą liczniki do pomiarów bezpośrednich i półpośrednich, jedno- i trójfazowych, z wyjściem impulsowym lub wbudowanymi interfejsami komunikacyjnymi S-Bus, M-Bus albo Modbus. Dostępne są liczniki jedno- i dwukierunkowe (w przypadku których rejestrowana jest zarówno energia zużyta, jak i dostarczona do sieci). Liczniki są przystosowane do montażu na szynie DIN i zabudowy w standardowych szafkach (producent udostępnia także opcjonalny zestaw do montażu na elewacji szafy). Dzięki wyjątkowo małym gabarytom (szerokość urządzenia wynosi zaledwie 17,5 mm) liczniki można montować także w bardzo ograniczonych przestrzeniach.

Wszystkie typy liczników energii elektrycznej Saia PCD charakteryzuje solidna przemysłowa konstrukcja (Swiss made), niezawodna praca w wieloletniej perspektywie i niewielki rozmiar odpowiadający normom instalacyjnym dla szaf elektrycznych. Połączenie technologii przemysłowej i zwartej konstrukcji z dużym zakresem pomiarowym (0,25 A – 6000 A) predestynuje je do zastosowań w bardzo wielu obszarach.

  • jednofazowy licznik energii elektrycznej, 230 VAC 50 Hz
  • pomiar bezpośredni do 32 A
  • 7-cyfrowy wyświetlacz LCD
  • możliwość plombowania (za pomocą osłony przyłączy)
  • klasa dokładności 1 zgodnie z IEC 62 053-21
  • wyjście impulsowe S0
  • montaż na szynie DIN, szerokość 1 moduł: 17,5 mm
  • temperatura pracy: -10 °C do + 55 °C
  • temperatura przechowywania: -30 °C do + 85 °C