Kategorie produktów

ESA_EW112HMI_Front

EW100

EW100 to panele operatorskie z rodziny ESAWARE firmy ESA. Ich obudowa jest pokryta nieprzywieralną powłoką z Teflonu (PTFE), która zwiększa odporność na działanie agresywnych substancji, a specjalnie zaokrąglone krawędzie przedniego panelu ułatwiają utrzymanie czystości.
Urządzenia wykonane są w 3 wersjach:  klasyczne panele HMI, panele HMI z SoftPLC, panele z możliwością rozbudowy o lokalne we/wy i Soft PLC.

Kategorie: , , ,

Panele z Soft PLC przeznaczone do rozbudowy o opracowane przez ESA moduły we/wy umożliwiają elastyczny dobór konfiguracji we/wy i stanowią wyjątkowe połączenie funkcji wizualizacji i sterowania w jednym urządzeniu.
Realizację sterowania umożliwia Soft PLC CODESYS, przeinstalowany na panelach w wersji runtime. Do tworzenia aplikacji wizualizacyjnych służy intuicyjne środowisko ESAWARE CREW. Oba pakiety dostępne są bezpłatnie.

W serii ESAWARE znajdują się trzy warianty paneli operatorskich EW1:

  • klasyczne HMI (linia A),
  • HMI z pakietem Soft PLC CODESYS (linia B)
  • HMI z lokalnymi we/wy i Soft PLC CODESYS (linia C).
EW1 AEW1 BEW1 C
HMIvvv
CODESYSxvv
Moduły we/wyxxv

Panele dostępne są w czterech wielkościach ekranu: 4,3" i 7", 12,1" i 15,6". Dzięki panoramicznym ekranom panele EW100 dysponują do 40% większym polem widzenia w porównaniu z tradycyjnymi wyświetlaczami 4:3. Podświetlenie LED gwarantuje doskonałą trwałość w połączeniu z oszczędnością energii. Wszystkie modele wyposażono w porty RS-232/485 z MPI, Ethernet i USB 2.0, a także ‒ opcjonalnie ‒ CAN. Minimalna gwarantowana przez producenta żywotność podświetlenia wynosi 50 tys. godzin, zakres temperatury pracy -10 °C do +50 °C, a stopień ochrony ‒ IP66.

Oprogramowanie CODESYS  to niezależne sprzętowo narzędzie inżynierskie, które umożliwia programowanie urządzeń automatyki ponad 250 producentów z różnych sektorów przemysłu. Program jest udostępniany za darmo. Na panelach serii ESAWARE zainstalowany jest runtime oprogramowania CODESYS. Pakiet do tworzenia aplikacji wizualizacyjnych na panele ESAWARE, CREW, zawiera narzędzia do integracji środowisk CREW i CODESYS.

Pakiet CREW dostępny jest w cenie paneli (zarówno w wersji runtime, jak i development).

Do rozbudowy paneli linii C służą moduły lokalnych wejść/wyjść (EW6).

Producent udostępnił następujące wersje modułów we/wy:

  • cyfrowe z optoizolacją (8 wejść i 4 cyfrowe wyjścia),
  • analogowe (3 wejścia i 2 analogowe wyjścia z rozdzielczością 16 bitów)
  • wejścia szybkich liczników (2 wejścia),
  • wejścia termoparowe (6 wejść termoparowych, typy termopar: K/J/E/T/N/B/R/S)
  • wejścia temperaturowe (4 wejścia; obsługiwane typy czujników: Pt100 / Pt200 / Pt500 / Pt1000 / Ni100 / Ni1000),
  • wyjścia szybkich liczników (4 wyjścia), wyjścia PWM (4 wyjścia PWM).

W zależności od przekątnej do panelu można podłączyć od 4 do 16 modułów wejść/wyjść.

Jeśli liczba lokalnych we/wy jest za mała w stosunku do potrzeb obiektu lub instalacja jest rozproszona, do paneli można podłączać moduły zdalne dowolnych producentów, które pracują w sieci EtherCAT. 
Inną zaletą modułowej rozbudowy paneli HMI o we/wy jest możliwość ich łatwej wymiany w przypadku uszkodzenia – nie trzeba wymieniać całego panelu, a tylko niesprawny moduł.

Poniższej sumy kontrolnej można użyć po pobraniu pliku do potwierdzenia, że dane zostały przesłane prawidłowo.Zamknij okno