Kategorie produktów

PCD3.WAC

Sterownik kompaktowy PCD3.WAC

Saia PCD3.M2330 (PCD3.WAC) to kompaktowe sterowniki swobodnie programowalne łączące technologie webową, IT oraz telekomunikacyjną. Niewielkich rozmiarów urządzenia oferują potężne możliwości komunikacyjne i funkcjonalne, stanowiąc połączenie modemu GSM ze sterownikiem PLC.

Kategorie: ,

PCD3.WAC (WAC to skrót od Wide Area Controller) wyposażony jest w moduł komunikacyjny wykorzystujący technologie GSM oraz wbudowane standardowo interfejsy USB, Ethernet i RS 485. Ma wbudowane gniazdo na kartę pamięci SD i zintegrowane wejścia/wyjścia, których ilość można zwiększać przy pomocy kasety rozszerzeń.

PCD3.WAC znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba sterowania, monitorowania lub przesyłania pomiarów; tam, gdzie stany urządzeń czy systemów są nieustannie śledzone i raportowane oraz tam, gdzie konieczne są zdalne działanie i dostęp. Przykładowe aplikacje, w których doskonale odnajdują się te sterowniki to: rozległe systemy zarządzania energią, rozproszone obiekty gospodarki wodnej, instalacje paneli solarnych i energii wiatrowej czy choćby funkcje alarmowania i raportowania w automatyce budynkowej.
Niewielki rozmiar tych urządzeń nie ogranicza ich funkcjonalności, a pozwala na instalację w małych szafach sterowniczych. Dlatego są to idealne sterowniki do rozbudowy czy modernizacji już istniejących obiektów.

Sterowniki PCD3.WAC umożliwiają wysyłanie e-maili (także z załącznikami) i SMS-ów poprzez sieć GSM. Urządzenia z lokalnymi we/wy oferują przesyłanie wiadomości, stanów czy alarmów do systemów nadrzędnych SCADA lub poprzez maile czy SMS-y do mobilnych użytkowników aplikacji. Dzięki wbudowanym serwerom Web i FTP zdalne stacje są łatwo dostępne za pomocą Internetu lub Intranetu. Mogą również samodzielnie kontaktować się z systemem nadrzędnym bądź między sobą wykorzystując tryb komunikacji sterowanej zdarzeniowo.

Zawsze dostępne, z redundantną komunikacją

Przesyłanie danych na duże odległości to typowe wymaganie stawiane systemom złożonym z dużej liczby rozproszonych stacji. Dzięki komunikacji GPS i Ethernet, sterowniki PCD3WAC są stale dostępne. Wbudowane interfejsy GSM i Ethernet pozwalają budować redundantne systemy, zwiększając ich niezawodność i dostępność.

Gotowe do zarządzania danymi

Duże zasoby pamięci (możliwość rozbudowy aż do 1 GB) pozwalają na przechowywanie dużych ilości danych historycznych. Dane te mogą być przetwarzane bezpośrednio w sterowniku i przesyłane do systemu zarządzającego za pomocą e-maili, FTP czy HTTP. A zatem PCD3.WAC może działać niezależnie od stacji zarządzającej i z powodzeniem pełnić rolę koncentratora danych.

Gateway komunikacyjny

Ze zintegrowanymi protokołami takimi jak FTP, http, z interfejsami szeregowymi i Ethernet, PCD3.WAC może być wykorzystywany do komunikacji z systemami innych producentów jako gateway do sieci Internet lub Intranet. Możliwe jest wykorzystanie wielu protokołów takich jak Modbus TCP/RTU/ASCII, EIB/KNX, M-Bus i innych.

Zasoby

 • 512 kB pamięci RAM na program
 • 512 kB pamięci Flash na backup
 • 1 MB pamięci Flash z systemem plików
 • System operacyjny Saia NT
 • Interfejsy komunikacyjne: USB, Ethernet, RS 485
 • Web-serwer

Połączenia

 • 8 wejść cyfrowych + 2 wejścia przerwań 15…30 VDC
 • 2 wyjścia przekaźnikowe DC: 2 A/50V, AC: 6 A/250 V
 • 4 wejścia analogowe, osobno konfigurowalne –10…+10 VDC albo 0…±20 mA,
  Pt 1000, Ni 1000 , Ni 1000 L&S, 0…2.5 kΩ
 • Rozszerzenie we/wy PCD3.C110Z09 lub PCD3.C200Z09
 • Zdalne we/wy PCD3.T760 (Profi-S-IO), PCD3.T66x Ethernet RIO

Dodatkowe interfejsy komunikacyjne

 • RS 232, RS 422/485 za pomocą modułów: PCD7.F110, PCD7.F121, PCD7.F150, PCD7.F180

Programowanie

 • Programowanie za pomocą pakietu Saia PG5 Controls Suite 2.0
Poniższej sumy kontrolnej można użyć po pobraniu pliku do potwierdzenia, że dane zostały przesłane prawidłowo.Zamknij okno