Dodano: 13.05.2014 Zmodyfikowano: 08.06.2018

 

Maksymalna wartość zużycia dla wszystkich liczników energii SBC to 9 999 999. Po przekroczeniu tej wartości licznik będzie ponownie liczył od 0.

 

W przypadku urządzeń Energy Manager i E-Controller, wartości zużycia są kontrolowane przez firmware. W trakcie pracy urządzenia pod kątem błędów sprawdzane są tylko wartości ujemne. Wystąpienie mniejszej wartości dodatniej niż wcześniej jest kontrolowane tylko w trakcie uruchamiania urządzenia. W takim przypadku na interfejsie użytkownika przy takim liczniku zostanie wyświetlony komunikat z możliwością wyboru spośród dwóch opcji:

Zaakceptowanie propozycji urządzenia – urządzenie liczy dalej tak jakby przejście przez 0 nie nastąpiło, ciągłość wykresu i wartości na interfejsie użytkownika zostaje zachowana, ale wartości na liczniku i urządzeniu nie są takie same

Odrzucenie propozycji urządzenia – skutkuje rozpoczęciem liczenia ponownie od zera, wartości na liczniku i w interfejsie użytkownika są identyczne. W urządzeniu tworzony jest nowy plik z wartościami o większym indeksie. Ciągłość wykresów i danych jest przerwana – dostępne są jedynie dane od wyzerowania.

 

Czy informacje zawarte na tej stronie były dla Ciebie przydatne?