< Wróć do aktualności

Inteligentne rozwiązanie do sterowania komfortem w pomieszczeniach

Automatyka budynkowa zyskała nową serię urządzeń, zapewniających najwyższą wydajność energetyczną i elastyczność podczas montażu!

Sterowniki pomieszczeniowe PCD7.LRxx BACnet firmy Saia Burgess Controls to świetny sposób, pozwalający zastosować najnowszą, sprawdzoną wiedzę, dotyczącą rozwiązań w zarządzaniu komfortem w pomieszczeniach. To również – dzięki aplikacji RoomUp – niezwykle wygodne narzędzie, aby przeprowadzać ich uruchomienie.

Szeroka gama zastosowań

PCD7.LRxx obejmuje szeroką gamę zastosowań dla systemów automatyki przemysłowej do sterowania komfortem w pomieszczeniach.
Dostępne zastosowania:

  • Klimakonwektory dwu- i czterorurowe
  • Wentylatory 1-3-biegowe; wentylatory z regulacją obrotów
  • Doprowadzenie powietrza z kontrolą jego jakości
  • Chłodzenie sufitowe
  • Ogrzewanie podłogowe
  • Ogrzewanie grzejnikowe
  • Kombinacja powyższych rozwiązań

Rozwiązania można łatwo adaptować do zmian lub rozbudowy w trakcie użytkowania budynku, dzięki użyciu konfiguracji jednostek nadrzędnych/podrzędnych, natomiast zastosowanie dodatkowych swobodnie programowalnych sterowników pozwala na zaspokojenie konkretnych potrzeb klientów.

Wydajność energetyczna

Zgodnie z normą EN15232, sterownik ma najwyższą klasę wydajności w kontroli warunków poszczególnych pomieszczeń według zapotrzebowania. Najwyższą wydajność energetyczną zapewniają niezależne od zmian ciśnienia zawory sterujące, zawory sześciodrogowe, wentylatory z regulacją obrotów oraz kontrola jakości powietrza w pomieszczeniu.

Elastyczność podczas montażu

Seria PCD7.LRxx oferuje szereg przemyślanych funkcji, przyczyniających się do zmniejszenia kosztów:

  • Sterowniki są dostępne w obudowach o dwóch rozmiarach i w kliku wersjach we/wy, co pozwala spełnić indywidualne potrzeby użytkowników,
  • Są uniwersalnie montowane na szynach DIN, w małych obudowach instalacyjnych oraz w konfiguracji naściennej (z dodatkowymi pokrywami zacisków),
  • Zapewniają napięcie wyjściowe 24 VAC, co pozwala na bezpośrednie przyłączenie i zasilanie urządzeń lokalnych,
  • Mogą być zasilane z sieci,
  • Przekaźniki i triaki są dostosowane do napięcia sieci zasilania,
  • Mają proste okablowanie z użyciem dwużyłowej magistrali o dowolnej biegunowości do podłączenia modułów naściennych (TR40, TR40-C02, TR42 oraz TR42-C02),
  • Umożliwiają łatwy montaż rozwiązań w całym obiekcie: po konfiguracji jednego pomieszczenia, można ją rozszerzyć na inne pomieszczenia za pomocą aplikacji RoomUp („koncepcja szablonów”).

Bezpieczeństwo inwestycji

Sterowniki PCD7.LRxx zapewniają elastyczność systemu automatyki budynkowej na przyszłość:

  • Dają gwarancję długoterminowego bezpieczeństwa inwestycji i zgodności z przyszłymi rozszerzeniami, ponieważ wykorzystują będący standardem w automatyce budynkowej protokół BACnet (na liście BACnet Testing Laboratories jako zaawansowane sterowniki rozwiązań B-AAC).
  • Umożliwiają łatwą adaptację do zmian lub rozbudowy systemu w trakcie użytkowania budynku, dzięki użyciu konfiguracji jednostek nadrzędnych/podrzędnych.

Aplikacja RoomUp

To nowy, niezwykle wygodny sposób, aby przeprowadzać uruchomienie rozwiązań w pomieszczeniach – wystarczy użyć urządzenia z zainstalowaną aplikacją RoomUp. Jest ona dostępna w sklepie Google Play (wymaga systemu Android 5.0 lub wyższego).

Aplikacja_RoomUp_PCD7.LRxx

Inteligentna konfiguracja rozwiązań

Konstrukcja PCD7.LRxx wykorzystuje całą wiedzę na temat rozwiązań do inteligentnego i wydajnego energetycznie zarządzania pomieszczeniami. Przetestowane, sprawdzone i zintegrowane rozwiązania są udostępnione jako konfigurowane warianty poprzez aplikację RoomUp. Aplikacja gwarantuje ustawienie parametrów i uruchomienie według wskazówek, dzięki czemu procedura jest bezbłędna i wymaga minimalnego nakładu pracy.

Efektywna obsługa rozwiązań w całym obiekcie

Przemyślana koncepcja szablonów aplikacji RoomUp pozwala na wygodne generowanie rozwiązań do setek pomieszczeń i ich jednoczesną zmianę. To znacznie skraca czas odbioru. Na przykład zmiany w rozwiązaniu wystarczy wprowadzić raz – do odpowiadającego mu szablonu rozwiązania pomieszczenia – spowoduje to automatyczne zastosowanie zmian do wszystkich pomieszczeń wykorzystujących ten szablon. Wszystkie czynności związane z uruchomieniem można wygodnie wykonać z urządzenia z system Android poprzez sieć bezprzewodową. Dzięki temu technik, zajmujący się odbiorem, może swobodnie poruszać się po budynku w trakcie procedury.

Wyjątkowa procedura uruchomienia

RoomUp pozwala zastosować zupełnie nową procedurę uruchomienia i testów końcowych pomieszczenia:

  • Szybkie i łatwe uruchomienie przez jedną osobę korzystającą ze smartfonu lub tabletu
  • Niezawodna procedura testowania na miejscu według wskazówek i zintegrowane tworzenie raportów
  • Efektywne, automatyczne adresowanie urządzeń
  • Komunikacja bezprzewodowa pozwala na uruchomienie przed ukończeniem montażu magistral

Więcej informacji na temat PCD7.LRxx