Kategorie produktów

Monitory przemysłowe

7 produktów

Monitory przemysłowe

Monitory przemysłowe są stworzone do pracy w niesprzyjających warunkach hal produkcyjnych i specyficznych warunkach środowiskowych. Wytwarzane ze specjalnie dobranych komponentów i dodatkowo zabezpieczane przed niekorzystnymi czynnikami (jak zapylenie, wilgoć i wstrząsy) spełniają restrykcyjne normy branżowe. Przystosowane są także do niezawodnej pracy w rozszerzonym zakresie temperatury.

Przemysłowe, choć nie tylko dla przemysłu

Komputer_panelowy_ASEM_MK100

Monitory przemysłowe do zabudowy są często stosowane w miejscach, gdzie z różnych powodów nie można użyć komputera panelowego. Monitory można montować na elewacjach szaf, pulpitach sterowniczych, maszynach, umieszczać na biurkach lub wieszać na ramieniu (np. wykonanym w standardzie VESA). Przykładem takiego rozwiązania jest monitor MK100 firmy ASEM, w całości zabezpieczony w stopniu ochrony IP65 i przeznaczony do montażu na ramieniu. MK100 można dodatkowo wyposażyć w wyłącznik bezpieczeństwa, dodatkowe interfejsy np. RFID, przyciski, lampki sygnalizacyjne, zamek z kluczykiem i przełączniki – elementy te są zabudowywane na listwie poniżej ekranu, na indywidualne zamówienie.

Ekrany monitorów pełniących funkcje terminali na stanowiskach produkcyjnych w fabrykach reagują na dotyk palca także przez rękawicę.
Oprócz zastosowań typowo przemysłowych wzmocnione i trwalsze urządzenia doskonale realizują zadania w mniej oczywistych obszarach: telewizji przemysłowej, studiach telewizyjnych, w pojazdach mechanicznych (dzięki zasilaniu 24 VDC), a w przypadku ekranów dotykowych ‒ również w punktach sprzedaży (POS) albo informacyjnych (POI).

Nie straszna im woda i kurz
Monitor_ESA_ESAWARE_EW300
Niektóre modele monitorów przemysłowych nie mają otworów wentylacyjnych, a przyciski sterownicze i porty komunikacyjne są zabezpieczone dzięki szczelnym zaślepkom. Stopień ochrony IP65 i wyższy gwarantuje, że urządzenie jest chronione przed przenikaniem do wnętrza pyłów i strumieni wody płynącej pod niskim ciśnieniem. Monitory serii ESAWARE firmy ESA (EW300) dodatkowo pokrywa nieprzywieralna, teflonowa powłoką PTFE, która zwiększa ich odporność na działanie agresywnych substancji, a specjalnie zaokrąglone krawędzie przedniej ramki ułatwiają utrzymanie czystości.

A komputera nie widać

monitor_MH_ASEM

Oferujemy również monitory przemysłowe przeznaczone do pracy w większej odległości od źródła sygnału. Takim rozwiązaniem jest MH-R firmy ASEM, który pracuje w odległości do 100 m od peceta, a sygnały DVI-D i USB 2.0 są przesyłane za pomocą transmitera i kabla Ethernetowego. Zestaw odpowiedzialny za zdalną komunikację składa się z zabudowanego w monitorze odbiornika i transmitera, który należy umieścić w niewielkiej odległości od komputera. Technologia umożliwia przesyłanie sygnału w rozdzielczości Full HD bez opóźnień i strat jakości.

Obraz jak brzytwa

Udostępniamy monitory przemysłowe LCD w szerokiej gamie wielkości ekranu (7”- 24”), z matrycami pojemnościowymi i rezystancyjnymi. Panoramiczne ekrany zapewniają o ok. 40 % większe pole widzenia w zestawieniu z wyświetlaczami 4:3. Oprócz rozdzielczości o ostrości wyświetlanego obrazu decydują też wysokie parametry jasności i współczynnika kontrastu. Jeśli szukamy monitora z ekranem dotykowym, na którym będziemy mogli operować za pomocą gestów (nie tylko przesuwania i przewijania ekranów, lecz także powiększania obiektów), musimy wybrać urządzenie z matrycą pojemnościową (capacitive).