Kategorie produktów

Radiomodemy

4 produkty

Radiomodemy

Radiomodemy_RACOM

Radiomodemy na pasma płatne i nielicencjonowane (ogólnodostępne i darmowe) znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu i infrastruktury. W automatyce urządzenia te są popularne przynajmniej od dwóch dekad, zwłaszcza w obiektach o rozproszonej infrastrukturze. Ich wykorzystanie jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnej komunikacji w miejscach, gdzie położenie okablowania jest kłopotliwe (m.in. istniejące budynki albo obiekty zabytkowe). Radiomodemy stanowią także znakomite rozwiązanie do transmisji danych pomiarowych z liczników do systemów monitoringu i zarządzania zużyciem energii i innych mediów (np. Saia S-Monitoring).

Radiomodemy umożliwiają przesył danych w odległościach nawet do kilkudziesięciu kilometrów (np. RipEX-y firmy RACOM utrzymuje połączenia w odległości ponad 50 km bez konieczności widoczności anten. Urządzenia mają wbudowane porty Ethernet, COM1, USB (do serwisowania, a także opcjonalnie GPS.), nie wymagają obecności sieci telefonicznej, a korzystanie z nich nie łączy się z opłatami abonamentowymi i za przesył danych. Istotny jest również fakt, że infrastruktura sprzętowa i sieć radiowa należy przedsiębiorstwa, a nie zewnętrznego operatora.

Oferujemy radiomodemy zarówno na pasma licencjonowane (firmy RACOM), jak i ISM, pasma wolne (firmy ATIM).
Portfolio RACOM tworzą trzy główne linie produktów: modemy radiowe, GPRS / EDGE / UMTS, routery i łącza mikrofalowe. RACOM to jeden z liderów na światowym rynku bezprzewodowej transmisji, profesjonalny producent z własnym, innowacyjnym działem R&D, odgrywający wiodącą rolę w wyznaczaniu kierunków rozwoju tej dziedziny.
Firma ATIM również dostarcza autorskie produkty: rozwiązania wykorzystujące technologie UHF i Industrial WLAN. Oferuje szeroką gamę urządzeń, także w wykonaniu EX: modemy radiowe na bezpłatne pasma ISM (433 MHz oraz 868 MHz), modemy Wi-Fi, moduły radiowe do wbudowania i inne.

ATIM Cloud Wireless – łącze z Internetem rzeczy

moduly_radiowe_atim_cloud_wireless_acw

Moduły radiowe serii ATIM Cloud Wireless® zapewniają łatwą i ekonomiczną budowę bezprzewodowej sieci komunikacyjnej i jej elastyczną adaptację do indywidualnych potrzeb. Rodzinę tworzą radiomodemy wyposażone w wewnętrzne anteny, czujniki lub we/wy. Stanowią kompletne rozwiązanie pozwalające na włączenie różnego rodzaju urządzeń i obiektów w świat Internetu rzeczy (IoT). Radiomodemy ACW są energooszczędne (większość jest zasilana bateryjnie) i mają atrakcyjną cenę pozwalają szybko uzyskać zwrot z inwestycji. W zależności od indywidualnych uwarunkowań komunikacja może być realizowana w sieci 868 MHz w trybach Modbus master/slave lub sieciach Sigfox lub LoRaWan.
Produkty serii ACW pracujące w sieciach Sigfox i LoRaWAN można konfigurować i zarządzać ich pracą z poziomu bezpiecznej platformy internetowej ATIM Cloud Wireless®.

Więcej informacji na temat modemów serii ACW