Radiomodem_RACOM_M!DGE

M!DGE

Przemysłowy, bezprzewodowy router GPRS/UMTS/LTE

M!DGE firmy RACOM to przemysłowy router stworzony do transmisji danych w aplikacjach SCADA i telemetrycznych, ale doskonale realizujący zadania także wszędzie tam, gdzie konieczna jest pewna i stabilna bezprzewodowa komunikacja (np. w monitoringu i zdalnym dostępie do instalacji).
W połączeniu z radiomodemami RipEX (UHF/VHF) i/lub routerami MG102i M!IDGE może tworzyć efektywne sieci hybrydowe o unikalnej topologii i elastyczności.

Kategoria:

Wbudowany podwójny port Ethernetowy (10/100), port szeregowy COM RS-232 oraz USB umożliwiają routerowi współpracę z wieloma różnymi urządzeniami. M!DGE ma także zintegrowane 2 wyjścia i 2 wejścia cyfrowe.

Do transmisji danych router używa standardów LTE, GPRS, EDGE, HSPA+ i UMTS i innych. Bezpieczeństwo gwarantują dwie różne technologie realizujące zaszyfrowane połączenia: IPsec oraz OpenVPN, M!DGE może także pracować jako serwer w sieci VPN i korzystać ze standardu VRRP (Virtual Router Redundancy Protocol).

Urządzenie zostało zaprojektowane w typowy dla firmy RACOM sposób: z ogromną dbałością o wysoką wydajność, jakość i bezpieczeństwo przesyłanych danych. Solidna, metalowa obudowa, przemysłowe komponenty, a także szeroki zakres temperatury pracy (od –25 do +70 °C) pozwalają stosować routery w trudnych warunkach i gwarantują ich trwałość oraz poprawną pracę przez wiele lat.
Za pomocą przeglądarki internetowej (dostęp zabezpieczony hasłem i https, wbudowany firewall) w prosty sposób można skonfigurować urządzenie oraz uzyskać dostęp do dokumentacji (porady w dymkach, pomoc on-line, instrukcja obsługi, noty aplikacyjne), więc użytkownik z podstawową wiedzą o komunikacji IP może uruchomić router w ciągu kilku minut. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników producent udostępnił możliwość konfiguracji za pomocą linii poleceń (CLI).

  • LTE/HSPA/UMTS/EDGE/GPRS
  • 2× Ethernet  switch lub router
  • 1× COM (RS-232), 1× USB
  • 2 wyjścia i 2 wejścia cyfrowe
  • obsługiwane protokoły komunikacyjne: Modbus TCP/RTU, DNP3, DF1, IEC101, IEC104 i inne.
  • temperatura pracy: -25 do 70 °C
  • redundantne zasilanie: 10.2 – 57.6 VDC
  • max pobór energii: 5W
Poniższej sumy kontrolnej można użyć po pobraniu pliku do potwierdzenia, że dane zostały przesłane prawidłowo.Zamknij okno


Polecane produkty