Sterowniki pomieszczeniowe z serii PCD7.LRxx firmy Saia Burgess Controls z protokołem BACnet mogą być konfigurowane i zarządzane przy użyciu aplikacji działającej na urządzeniu z systemem Android, co ułatwia sprawne i szybkie uruchomienie oraz testowanie podłączonych siłowników i czujników. Są one wyposażone w uniwersalne wejścia, które można skonfigurować do różnych zastosowań, a ich konstrukcja pozwala również na montaż w rozdzielnicach elektrycznych. Wykorzystywane w automatyce budynkowej, stosowane są przede wszystkim do sterowania pracą wentylatorów, sufitów chłodzących, systemów wentylacji, klimatyzacji i zapewnienia komfortu w pomieszczeniu (rozwiązania HVAC). Są wyposażone w przyłącze magistrali Sylk do podłączania lokalnych paneli pomieszczeniowych.
Zintegrowane rozwiązania i najwyższa wydajność energetyczna
Sterownik pomieszczeniowy zapewnia sprawdzone i funkcjonalne rozwiązania wysokiej klasy z możliwością konfiguracji do zastosowań w automatyce budynkowej.
Dostępne zastosowania:
- Klimakonwektory dwu- i czterorurowe
- Wentylatory 1-3-biegowe; wentylatory z regulacją obrotów
- Doprowadzenie powietrza z kontrolą jakości
- Chłodzenie sufitowe
- Ogrzewanie podłogowe
- Ogrzewanie grzejnikowe
- Kombinacja powyższych rozwiązań
Najwyższą wydajność energetyczną zapewniają niezależne od zmian ciśnienia zawory sterujące, zawory sześciodrogowe, wentylatory z regulacją obrotów oraz kontrola jakości powietrza w pomieszczeniu.
Efektywna obsługa rozwiązań w całym obiekcie
Przemyślana koncepcja szablonów aplikacji RoomUp pozwala na wygodne generowanie rozwiązań do setek pomieszczeń i ich jednoczesną zmianę. To znacznie skraca czas uruchomienia. Zmiany w rozwiązaniu wystarczy wprowadzić raz – do odpowiadającego mu szablonu rozwiązania pomieszczenia – spowoduje to automatyczne zastosowanie zmian do wszystkich pomieszczeń wykorzystujących ten szablon.
Wyjątkowo wygodna procedura odbioru
Aplikacja RoomUp pozwala zastosować zupełnie nową procedurę uruchamiania i testów końcowych systemu:
- Szybkie i łatwe uruchomienie przez jedną osobę, korzystającą ze smartfonu lub tabletu
- Niezawodna procedura testowania na miejscu według wskazówek i zintegrowane tworzenie raportów
- Efektywne, automatyczne adresowanie urządzeń
- Komunikacja bezprzewodowa pozwala na uruchomienie przed ukończeniem montażu magistral
Wszystkie czynności związane z uruchomieniem można wygodnie wykonać ze smartfonu poprzez sieć bezprzewodową. Dzięki temu technik zajmujący się uruchomieniem może swobodnie poruszać się po budynku w trakcie procedury.
Elastyczność podczas montażu
PCD7.LRxx oferuje szereg przemyślanych funkcji zapewniających dodatkowe zmniejszenie kosztów:
- Uniwersalny montaż na szynach DIN, w małych obudowach instalacyjnych oraz w konfiguracji naściennej (z dodatkowymi pokrywami zacisków)
- Zapewnia napięcie wyjściowe 24 VAC, co pozwala na bezpośrednie przyłączenie i zasilanie urządzeń lokalnych
- Proste okablowanie z użyciem dwużyłowej magistrali o dowolnej biegunowości do podłączenia modułów naściennych (TR40, TR40-C02, TR42 oraz TR42-C02)