Nowe, programowalne moduły we/wy zdalnych RIO serii E-Line umożliwiają realizację sterowania oświetleniem z wykorzystaniem komunikacji w standardzie DALI.

PCD1.F2611-C15 to programowalny moduł we/wy zdalnych RIO z serii E-Line firmy Saia Burgess Controls przeznaczony do sterowania oświetleniem z zastosowaniem sieci DALI. Moduł pozwala na bezpośrednie sterowanie 64 balastami DALI. Jest wyposażony w 4 wejścia cyfrowe do podłączenia czujników.
Ponieważ moduł PCD1.F2611-C15 jest swobodnie programowalny, może pracować także jako samodzielny sterownik w aplikacjach sterowania oświetleniem.

Programowalny moduł E-Line z komunikacją DALI

Seria E-Line to sprawdzona, przemysłowa technologia sterowania, zaprojektowana zgodnie ze standardem dla szaf elektrycznych, a dodatkowo wyposażona we wszystkie funkcjonalności niezbędne do sterowania aplikacjami HVAC. Producent przeanalizował setki projektów automatyki budynkowej, aby zaproponować taki zestaw funkcji modułów E-Line, który będzie najlepiej zaspakajał potrzeby instalacji, nie rujnując jednocześnie kieszeni inwestorów i użytkowników.
Obudowa wszystkich komponentów serii jest przystosowana do montażu na szynie DIN 35mm, a kompaktowe gabaryty umożliwiają ich zastosowanie w nawet najbardziej ograniczonych przestrzeniach. Obudowy mają szerokość 2 TE (35 mm) lub 6 TE (105 mm).

Moduły serii E-Line są programowane za pomocą pakietu PG5 Controls Suite, który umożliwia ich intuicyjną konfigurację, projektowanie i dokonywanie zmian w aplikacji.
Nowa, specjalnie przygotowana na potrzeby instalacji elektrycznych i HVAC biblioteka bloków funkcyjnych F-box E-Suite znacznie przyspiesza projektowanie aplikacji. Dzięki gotowym obiektom prace inżynierskie są łatwiejsze, szybsze i mniej podatne na błędy. Dodatkową zaletą jest fakt, że komunikacja w sieci S-Bus za pośrednictwem F-boxów jest do 4 razy szybsza w porównaniu z innymi urządzeniami serii Saia PCD.

Programowalne moduły zdalnych we/wy RIO serii E-Line gwarantują autonomiczną i ciągłą pracę urządzeń nawet w przypadku awarii komunikacji ze stacją master. Wszystkie urządzenia nowej serii współpracują także z pozostałymi rodzinami urządzeń Saia PCD.

Więcej informacji na temat modułu PCD1.F2611-C15