HT700 to pierwsza rodzina komputerów ASEM zgodna z nowym standardem zapewniającym możliwość wymiany i mechaniczną kompatybilność komputerom panelowym, panelom operatorskim i monitorom producenta, teraz i w przyszłości.
Nowy standard ASEM to zunifikowane wymiary montażowe, wspólne dla każdej przekątnej ekranu, fronty urządzeń dostępne w trzech wariantach wykończenia (aluminium, aluminium True Flat, Stainless Steel True Flat), izolowane galwanicznie zasilacze i zintegrowane interfejsy USB.
Komputery HT700 zostały zbudowane na bazie płyty głównej All-in-one ASEM MB931 z procesorem Intel® Atom™ Tunnel Creek E6xxT (z zegarami od 1 GHz do 1,6 GHz). Ściśle zintegrowana architektura Tunnel Creek E6xx zapewnia urządzeniom niski pobór mocy i wysoką wydajność, w tym szybkie przetwarzanie grafiki 3D.
ASEM udostępnił aż 8 przekątnych ekranu HT700: 6,5”, 7”, 8,4”, 10,4”, 12,1”,15”, 15,6” i 18,5”. Konfigurację urządzeń można swobodnie dostosowywać do potrzeb użytkowników i aplikacji (oprócz wielkości ekranu i wykończenia panelu przedniego można wybrać m.in. wersje bezdyskowe lub z HDD, typ procesora, pamięć RAM, rodzaj matrycy, dodatkowe interfejsy komunikacyjne i system operacyjny). Wszystkie typy HT700 wyposażone są w 5-przewodową, dotykową matrycę rezystancyjną, a gwarantowana minimalna żywotność wyświetlacza wynosi w zależności od wielkości ekranu od 50 do 100 tys. godzin. Doskonałe wyświetlanie grafiki i tekstu zapewnia im technologia LCD TFT, podświetlenie LED oraz wysoka rozdzielczość obrazu, a także wysokie wartości współczynnika kontrastu (500:1 – 1000:1) i jasność (300 – 800 cd/m2).
HT700 już w wersji podstawowej wyposażone są w interfejsy RS-232, 2 x Ethernet , sloty na karty CF i 2 x MiniPCI. Wersje bezdyskowe HT700 mogą pracować w temperaturze 0 – 50 °C, modele z HDD: +5 ‒ 45 °C. Standardowy stopień ochrony komputerów wynosi IP65, a w przypadku modeli ze stalowym frontem True Flat i dodatkową warstwą zabezpieczającą – IP66K.
Producent gwarantuje 10-letnią dostępność produktu i dodatkowe 5 lat wsparcia serwisowego.
Unikalną na rynku cechą komputerów ASEM jest technologia ASEM Ubiquity – softwarowy zdalny dostęp do systemów i urządzeń działających w sieciach Ethernet oraz szeregowych, który realizowany jest w systemach Windows CE oraz innych 32- i 64-bitowych.