Systemy SCADA

Systemy_SCADA_CREW_ESAWARE

Systemy SCADA (z języka angielskiego Supervisory Control And Data Acquisition) to popularne w automatyce przemysłowej i budynkowej zaawansowane rozwiązania informatyczne przeznaczone do nadzorowania przebiegu złożonych procesów różnego typu (np. produkcji przemysłowej, technologii w ochronie środowiska, bezpieczeństwa w obiektach infrastrukturalnych). Systemy SCADA gromadzą, archiwizują i wizualizują dane procesowe, sterują procesem i jego poszczególnymi elementami, rejestrują i dystrybuują informacje o stanach alarmowych.

W naszej ofercie znajdują się następujące systemy SCADA:

  • ControlMaestro – system SCADA nowej generacji stworzony dla najnowszych wersji systemów operacyjnych Windows. Z powodzeniem realizuje wiele zadań m.in.: zbieranie i przetwarzanie informacji, komunikację z urządzeniami wykonawczymi, zdalne sterowanie systemami automatyki, zabezpieczenie procesów technologicznych oraz obsługę przez mobilnych użytkowników. Następca systemu Wizcon Supervisor.
  • Premium HMI – to nowoczesna i uniwersalna platforma wizualizacyjna umożliwiająca tworzenie zarówno złożonych aplikacji nadrzędnych SCADA/BMS, jak i prostych interfejsów HMI. Środowisko łączy niezawodność, nowoczesność i wygodę obsługi paneli operatorskich z elastycznością systemów SCADA. Zaspokaja potrzeby użytkowników paneli operatorskich, oferując jednocześnie większą wydajność i otwartość właściwą platformom PC. Jest to idealny produkt dla osób szukających rozwiązania konkurencyjnego pod względem kosztów do obecnych na rynku systemów SCADA.
  • CREW – środowisko narzędziowe paneli operatorskich i komputerów przemysłowych serii Esaware firmy ESA. Umożliwia stworzenie gotowej, zaawansowanej aplikacji w bardzo krótkim czasie. CREW zawiera bogate biblioteki wektorowych obiektów graficznych, które można dostosowywać do własnych potrzeb, pozwalając na projektowanie profesjonalnych ekranów synoptycznych. Platforma gwarantuje zwiększone bezpieczeństwo danych, potwierdzone certyfikatem zgodności z normą FDA CFR21-part11, wyznaczającą standardy obsługi danych w aplikacjach dla przemysłu spożywczego, chemicznego i farmaceutycznego.
    Aplikacje CREW mogą być także obsługiwane na urządzeniach mobilnych (np. tabletach i smartfonach) dzięki aplikacji CREW App, która dostępna jest bezpłatnie dla systemów: Android, iOS oraz Windows Phone.
  • Polymath Advanced – zaawansowany pakiet narzędzi przeznaczony do tworzenia aplikacji wizualizacyjnych SCADA na komputery PC. Umożliwia także tworzenie aplikacji HMI na panele operatorskie ESA serii IT, VT i SC.