Usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa

CYBER –
BEZPIECZEŃSTWO

Celem usług z tego obszaru jest modernizacja istniejącej instalacji (z zachowaniem jej dotychczasowych funkcji) z wykorzystaniem bezpiecznej struktury automatyki. 

Naruszenia zabezpieczeń kluczowych systemów sterowania przedsiębiorstwem zdarzają się coraz częściej. Dlatego tak ważne jest wprowadzanie zabezpieczeń dla wszystkich obszarów i zasobów, w obrębie całej infrastruktury, w tym także na brzegu sieci. 

Usługa realizowana jest w trzech etapach: 

Etap 1 – Audyt stanu faktycznego, 

Etap 2 – Modernizacja instalacji – wymiana urządzeń i zmiany w warstwie programistycznej,  

Etap 3 – Uruchomienie instalacji w nowej odsłonie. 

Usługa świadczona jest w stosunku do produktów (urządzeń i systemów) znajdujących się w ofercie SABUR, zakupionych w SABUR i nie tylko.

Dedykowane rozwiązania:

Ubiquityrozwiązanie sprzętowo-programowe zapewniające zaawansowany, bezpieczny zdalny dostęp serwisowy do instalacji. Struktura sieci Ubiquity gwarantuje najwyższe standardy bezpieczeństwa poprzez zastosowanie protokołów SSL/TLS, które zapewniają poufność i integralność danych, a także uwierzytelnianie serwera. Dodatkowo bezpieczeństwo zapewnia szyfrowanie asymetryczne i certyfikat X509 do autoryzacji sesji, symetryczne szyfrowanie do transmisji danych oraz kody uwierzytelniania wiadomości gwarantujące integralność danych. Ubiquity umożliwia także dalsze podniesienie poziomu bezpieczeństwa poprzez tworzenie grup użytkowników i urządzeń zdalnych ze zróżnicowanymi poziomami dostępu.  

QronoXpierwszy na rynku cyberbezpieczny system sterowania. Zgodny ze standardem automatyki przemysłowej ANSI ISA 62443 . Jego poziom bezpieczeństwa cybernetycznego w przemysłowych systemach kontroli i sterowania określony został na poziomie SL3, a docelowo osiągnie poziom SL4. Ten wysokowydajny sterownik posiada wbudowane zabezpieczenia, które umożliwiają bezpieczne połączenie z Internetem i chmurą obliczeniową.  

System operacyjny jest zaszyfrowany i znakowany – włączając w to wszystkie dane, aplikacje i komunikację.  

M!dge2Zaawansowany technologicznie router WWAN/WAN klasy przemysłowej, stworzony do transmisji danych w aplikacjach SCADA i telemetrycznych. Dedykowany do zadań, w których konieczna jest pewna i stabilna i bezpieczna bezprzewodowa komunikacja (np. w monitoringu i zdalnym dostępie do instalacji). W połączeniu z radiomodemami RipEX (UHF/VHF) może tworzyć efektywne sieci hybrydowe o unikalnej topologii i elastyczności.

POZOSTAŁE USŁUGI