Fabryka Papieru i Tektury BESKIDY S.A. to wiodący europejski producent papieru makulaturowego, ręczników papierowych, tektury litej z dodatkiem włókien tekstylnych i tekturowych zabezpieczeń podłogowych. Firma jest także jednym z dwóch największych w Polsce recyklerów opakowań wielomateriałowych po płynnej żywności typu tetra pak, przywracając do użytku dziesiątki tysięcy ton surowców rocznie.
Fabryka Papieru i Tektury BESKIDY S.A. ma własny dział badawczy, który prowadzi innowacyjne projekty w zakresie efektywności energetycznej przemysłu i technologii papierniczej. Firma stale unowocześnia techniki produkcji, aby zmniejszyć zużycie wody i energii, a także emisję zanieczyszczeń do środowiska, a surowce, których używa przy produkcji papieru i tektury nadają się do powtórnego wykorzystania.

Fabryka Papieru i Tektury BESKIDY S.A zdecydowała się na zastosowanie komputerów ASEM ze względu na ich konkurencyjność i korzystną ofertę urządzeń dostępnych wraz z pakietem wizualizacyjnym SCADA.

Jak to działa?

Instalacja technologiczna do zarządzania całością procesu przygotowania masy papierniczej znajduje się w dwóch rozległych halach produkcyjnych. Jest to instalacja do oczyszczania i przetwarzania opakowań typu tetra pak na surowce do powtórnego wykorzystania. Ponieważ instalacja ta nie ma sterowania lokalnego (dzięki temu jej obsługa jest wygodniejsza) sterowanie odbywa się zdalnie z poziomu kilku komputerów pracujących w specjalnie wydzielonych dla operatorów pomieszczeniach. Są to komputery przemysłowe i panele operatorskie firmy ASEM z aplikacją wizualizacyjną stworzoną za pomocą pakietu Premium HMI. Urządzenia te współpracują ze sterownikiem S7 firmy SIEMENS, komunikując się z nim w standardzie Ethernet.
Aplikacja wizualizacyjna do zarządzania linią produkcyjną stworzona została przez zespół pracowników działu technicznego firmy.

Korzyści z wdrożenia systemu

  • Dostęp z kilku stanowisk do wizualizacji procesu instalacji technologicznej produkcji masy papierniczej
  • Intuicyjna w obsłudze i czytelna wizualizacja do obsługi instalacji

Wykorzystane rozwiązania i urządzenia

  • Komputery ASEM w wersji box serii PB2000
  • Panele operatorskie ASEM HMI30 7" oraz 15"
  • Oprogramowanie narzędziowe Premium HMI Advanced.
Poniższej sumy kontrolnej można użyć po pobraniu pliku do potwierdzenia, że dane zostały przesłane prawidłowo.Zamknij okno